Paplašinātā realitāte

Iespēju realitāte

Darba intervija pasaules malā, bet īstenībā – uz Tava dīvāna.

Uzlabojās ne vien VR tehnoloģija un kvalitāte, bet arī tās izmantošanas veidi, VR jau iespēju realitāte nav tikai izklaide, bet arī jauns veids kā iegūt zināšanas un izjust vēl nebijušas emocijas. VR paver daudz plašākas iespējas arī biznesa vidē — mums tikai jāiemācās tās izmantot.

Kino, iespēju realitāte un TV Autori: Marta Elīna Martinsone Virtuālā realitāte kļūst par arvien nopietnāku spēlētāju arī kino vidē — prestiži festivāli to iekļauj savās programmās, lai arī reizēm nezina, ko īsti ar to darīt. Ikgadējā hakatonā parasti piedalās cilvēki, kurus interesē ne tikai virtuālā realitāte un datorspēles, bet kuri darbojas gan kino, gan animācijā, gan IT sfērā. Marta Elīna Martinsone: Vai tu varētu mūsu lasītājus mazliet iepazīstināt par sevi? Vienmēr ir grūti izskaidrot, ko es daru. Es parasti izmantoju apzīmējumu digitālais mākslinieks vai XR — paplašinātās realitātes — veidotājs.

VR tehnoloģijas pamati ielikti vēl iepriekšējā gadsimtā Līdzīgi kā cita, mūsdienās plaši izmantota, tehnoloģija — skārienjutīgie ekrāni, arī virtuālā realitāte sāka attīstīties vairāk nekā 50 gadus atpakaļ.

Tiesa gan, tā bija tik smaga, ka ierīci vajadzēja iekārt griestos.

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!

Nozīmīgs pavērsiens virtuālās realitātes attīstībā bija Vairāku dekāžu laikā, kopš pirmo virtuālās realitātes ierīču izstrādes, tehnoloģija ir ievērojami attīstījusies. Mūsdienu VR brilles ir iespēju realitāte un vairs nav nekādas vajadzības tās stiprināt pie griestiem. Ir pieejami gan modeļi ar vadiem, kas savieno brilles ar kā pārslēgties no demonstrācijas konta uz reālu kontu, gan arī bezvadu varianti, kas datora vietā ļauj izmantot viedtālruni.

Tomēr pats darbības princips šo 50 gadu laikā nav būtiski mainījies. Divi ekrāni nodrošina reālas pasaules sajūtu Virtuālās realitātes tehnoloģijas pamatā ir viens dalīts vai divi atsevišķi ekrāni, kas katrai acij rāda citu attēlu vai video. Abos ekrānos redzamie attēli iespēju realitāte nedaudz nobīdīti, tādējādi radot telpisku attēlu — līdzīgu tam, ko redzam reālajā pasaulē.

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Tomēr pilnīgai VR sajūtai ar to nepietiek. Brillēs redzamajiem attēliem un video ir jābūt uzņemtiem grādu leņķī, turklāt ierīcē jābūt iebūvētam žiroskopam, kas seko galvas kustībām un ļauj pārvietot brillēs redzamo attēlu skatiena virzienā. Pēc šāda principa darbojās visas VR brilles, dažādiem ražotājiem sacenšoties tikai perifērās redzes leņķī.

Cilvēku dabiskais horizontālais redzes leņķis ir aptuveni grādu, savukārt lielākā daļa patlaban pieejamo VR briļļu modeļu nodrošina tikai — grādu redzes lauku.

  • Materiālā un ideālā garīgā kā filozofijas pamatproblēmas attiecība un iespējamie tās risināšanas veidi Filozofijā iespējams un reāls Iespēja un realitāte filozofijā.
  • Vai virtuālā un paplašinātā realitāte ir daļa no kino pasaules? / Raksts / blackmagpietheory.com
  • Paplašinātā realitāte – Apple (LV)
  • Tirdzniecība ar turbo opcijām pēc tendences
  • Virtuālās iespējas palīdz ceļot realitātē

Šis ir gandrīz vienīgais faktors, kas VR brillēs neļauj mums jūsties kā realitātē. VR jau sen nav tikai kārtējais izklaides veids Līdz šim visplašāko popularitāti virtuālās realitātes tehnoloģijas ir ieguvušas izklaides industrijā.

iespēju realitāte

Tomēr datorspēles nebūt nav vienīgais veids, kā izmantot virtuālo realitāti. VR brilles kļūst arvien populārākas arī kā līdzeklis pasaules izzināšanai.

Mēs izmantojam sīkdatnes

Tās ļauj samērā lēti un viegli izmēģināt lietas, kas citkārt nebūtu iespējamas vai prasītu laiku un naudas ieguldījumus. Mūsdienās ir iespēju realitāte, piemēram, izstaigāt daudzas no pasaules ievērojamākajām pilsētām un aplūkot vēstures pieminekļus, neizejot no savas viesistabas. VR var izmantot arī izglītībā, rīkojot virtuālas ekskursijas uz dažādiem apskates objektiem, vai arī tīri praktiskiem mērķiem - palīdzēt bērniem spēles formātā iegaumēt ceļu no skolas līdz mājām.

Tā ļauj izbaudīt asas izjūtas, virtuāli nodarbojoties ar dažādiem ekstrēmajiem iespēju realitāte veidiem, piemēram, kalnu slēpošanu vai izpletņlēkšanu. Virtuālā realitāte ir pilnvērtīgi ienākusi arī Latvijā — ar VR brillēm ir iespējams izbaudīt braucienu pa Siguldas kamaniņu un bobsleja trasi. VR arvien biežāk izmanto arī dažādu profesiju pārstāvju apmācībās.

Stāstu dzīvošana: vai virtuālā un paplašinātā realitāte ir daļa no kino pasaules?

Viens no populārākajiem piemēriem ir pilotu apmācībām paredzētie lidojuma simulatori, kuru pamatā ir virtuālās realitātes tehnoloģija. VR mācības ir ļoti noderīgas tādās profesijās, kuras ir bīstamas un kurās katra kļūda var radīt traģiskas sekas, piemēram, astronautiem, ugunsdzēsējiem un ķirurgiem.

iespēju realitāte

Virtuālā realitāte var būt arī lielisks rīks, jauniešiem izvēloties nākotnes profesiju — VR brilles ļauj samērā reālistiskā vidē pārliecināties, vai, piemēram, ķirurģija ir tas, ko cilvēks iespēju realitāte vēlas darīt.

Virtuālo realitāti iespējams izmantot arī darbinieku atlases procesā.

SAISTĪTI RAKSTI

Sola tālāku attīstību reālās iespēju realitāte virtuālās pasaules integrācijā Taču nākotnē, paralēli virtuālajai realitātei uzplauks arī tā dēvētā papildinātā realitāte augmented reality jeb AR. Šajā gadījumā apkārtnē redzamā aina tiek papildināta ar datora radītiem attēliem. Latvijā virtuālā realitāte vēl tikai uzņem apgriezienus, kļūstot arvien pieejamāka ne tikai IT jomā strādājošajiem, bet arī citiem interesentiem.

Veģetatīvā distonija?

Mobilo sakaru operatori un elektroierīču veikali ir sākuši piedāvāt virtuālās realitātes ierīces par pieejamu cenu, un uzņēmumi ir sākuši izmantot VR attiecībās ar klientiem. No jaunām tehnoloģijām iespēju realitāte jābaidās, mums ir jāatrod veids kā tās varam izmantot savā ikdienā, lai atvieglotu un uzlabotu to.

Vēl neesi Tele2 iespēju realitāte Atstāj savu numuru un mēs ar tevi sazināsimies tuvākajā darba dienā. Esmu privātpersona.

iespēju realitāte