Uzraudzība | Eiropas Savienības struktūrfondi labklājības nozarē

Iespēju uzraudzība

Probācijas uzraudzība kā bargākais sods pēc brīvības atņemšanas

Elektroniskā uzraudzība no 1. LV portāla infografika No 1.

Sadaļa: Uzraudzības pārbaudes process Apdrošinātāju darbību nosaka un regulē Latvijas Republikas Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likums, saskaņā ar šo likumu izdotie normatīvie noteikumi, Apdrošināšanas līguma likums, Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums, Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas izplatīšanas likums, citi likumi un normatīvie akti, kas regulē komercdarbību, kā arī Eiropas Komisijas tieši piemērojamie normatīvie akti.

Projekts norisinās mūsu valsts kriminālsodu politikas reformas ietvaros ar Norvēģijas valdības finansiālu nopelniet 10 USD tiešsaistē vienā dienā. Elektroniskā aproce kalpo kā raidītājs mājoklī novietotajam uztvērējam, kas signālu pārraida monitoringa centram.

Iespējams precīzi kontrolēt, vai uzraugāmā persona ievēro tai noteikto diennakts laika grafiku.

iespēju uzraudzība

Var piemērot notiesātajiem ar zemu un vidēju risku sabiedrībai. Elektroniskās uzraudzības EU pamatprincips ir šāds: no ieslodzījuma atbrīvotajai personai uzliek elektronisku aproci, kas kalpo kā raidītājs, šo signālu saņem mājoklī novietotais uztvērējs un to tālāk pārraida monitoringa centram.

iespēju uzraudzība

Tādējādi iespējams precīzi kontrolēt, vai uzraugāmā persona ievēro tai noteikto diennakts laika grafiku un noteiktajās stundās atrodas mājās.

Elektroniskā uzraudzība — personām ar zemu un vidēju risku sabiedrībai "Sabiedrībai ir jāsaprot — te nav runa par notiesāto masveida brīvlaišanu no ieslodzījuma vietām; stāsts ir par papildu iespēju cilvēkiem, kuri ir gatavi likumpaklausīgai dzīvei sabiedrībā," jauno sistēmu īsi raksturo Valsts probācijas dienesta VPD vadītājs Mihails Papsujevičs. Paredzēts, ka elektronisko uzraudzību vienlaikus varēs piemērot personām. Iespēju uzraudzība tas, protams, attiecas tikai uz notiesātajiem, kuri izgājuši resocializācijas procesu Latvijas Sodu izpildes kodeksa LSIK devītā nodaļa "Ar brīvības atņemšanu notiesāto resocializācija" un atbilst minētā likuma trīspadsmitajā "A" nodaļā "Ierosinājums atbrīvot notiesāto no soda izciešanas nosacīti pirms termiņa" minētajiem priekšnoteikumiem.

iespēju uzraudzība

Skaidrības labad vēl var citēt grozījumus Krimināllikumā, kas stājās spēkā šā gada 1. Notiesātais daļu no soda izcieš ieslodzījuma vietā, bet otru daļu — stingrā uzraudzībā sabiedrībā, kur iespēju uzraudzība notiesātā atrašanās vietu un pārvietošanos ļaus elektroniskās uzraudzības sistēma.

Viņš lēš, ka, sākot no 1. Kā zināms, tā ir saistīta ar virkni dažādu ierobežojumu, tai skaitā attiecībā uz dzīvesvietas atstāšanu.

Jēkabpils skolēni aktīvi izmanto iespēju bez maksas apmeklēt peldbaseinu

Ja cilvēks, kurš atbrīvots ar elektronisko uzraudzību, piemēram, būs bez darba, tad, visticamāk, tieši šajā pirmajā fāzē viņam no diennakts 24 stundām diezgan ilgs iespēju uzraudzība būs jāpavada savā dzīvesvietā.

Līdz ar to jāzina, vai līdzās būs kāds tuvinieks, kas spēs sagādāt pārtiku un citas sadzīvei nepieciešamās lietas, ja viņš to nebūs izdarījis pats tajā laikā, kad Probācijas dienests viņam būs atļāvis aiziet līdz veikalam," saka VPD vadītājs. Elektroniskā uzraudzība patiešām iespēju uzraudzība stingra: saziņā ar VPD nosacīti atbrīvotajai personai tiks sastādīts laika grafiks katrai nedēļai, precīzi nosakot — kad jābūt mājās, kad jādodas uz VPD un cik iespēju uzraudzība laiku tas aizņems; kad cilvēks dosies darba meklējumos, kad, piemēram, pie ārsta.

Uzraudzības pārbaudes process

Pie potītes piestiprinātā aproce raidīs signālu, mājoklī novietotais uztvērējs to tālāk pārraidīs monitoringa centram. Sistēmā ir izmantots radiofrekvenču tehnoloģiju risinājums, un tās darbība tiek nodrošināta caur mobilo sakaru tīkliem.

Bieži uzdotie jautājumi Uzraudzība — dziļāks ieskats Sadaļā "Uzraudzība — dziļāks iespēju uzraudzība var gūt sīkāku informāciju par Eiropas banku uzraudzību un iepazīties ar uzraudzības darbā iesaistītajām personām un to, kā norit šis darbs. Banku savienība ļauj konsekventi piemērot ES banku darbības noteikumus, tādējādi palīdzot nodrošināt banku sistēmas noturību. Mūsu kolēģe Filipa skaidro banku savienības pamatprincipus un to, kā tie nodrošina, ka Eiropas iedzīvotāji var droši uzkrāt, tērēt vai aizņemties naudu. Mēs kā Eiropas banku uzraudzības iestāde pārbaudām, vai bankas ievēro noteikumus. Mūsu kolēģis Fransuā skaidro, kā tas palīdz nodrošināt, lai bankas būtu drošas un stabilas, galu galā sniedzot labumu Eiropas iedzīvotājiem.

Tas ir vienkāršs princips un vienkārša ierīce. Tehnoloģija ļauj probācijas darbiniekam piebraukt pie uzraugāmā mājas un no ārienes fiksēt, vai viņš atrodas savā dzīvesvietā," elektroniskās uzraudzības tehnisko risinājumu iespēju uzraudzība raksturo M. Viņš arī stāsta, ka citu valstu pieredze elektroniskās uzraudzības piemērošanā liecina - šādu režīmu ievērot nav viegli, un gadās, ka uzraugāmie to psiholoģiski nevar izturēt.

Uzraudzība

Uz šā likuma pamata Ministru kabinets Tādējādi kopš februāra ir paplašinātas VPD amatpersonu pilnvaras nosacīti notiesāto un nosacīti pirms termiņa atbrīvoto personu uzraudzībā: tiesa gan izlemj jautājumu par personas nosacītu notiesāšanu iespēju uzraudzība nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu no soda izciešanas, taču tām uzliekamos pienākumus nosaka Probācijas dienests. Teorētiskās mācības VPD darbiniekiem, tiesnešiem un prokuroriem saistībā ar normatīvo aktu izmaiņām un elektroniskās uzraudzības ieviešanu jau notikušas sistemātiski un ilgstoši.

Paredzēts, ka pirmie aproču nēsātāji Latvijā varētu būt augustā. Elektroniskā uzraudzība saskaņā ar tiesiskajā regulējumā noteikto var tikt piemērota dažādu kategoriju notiesātajiem. Tostarp iespēju uzraudzība gadīties arī pa kādam iespēju uzraudzība.

iespēju uzraudzība

Probācijas dienesta vadītājs gan norāda: "Apgalvojums, ka elektroniskās aproces būtu ļoti noderīgas dzimumnoziedznieku uzraudzībai, ir pārspīlēts. Pati aproce kā tāda no jauna nozieguma izdarīšanas nevienu neattur.

Elektroniskā uzraudzība no 1.jūlija: nevis brīvlaišana, bet godīgas dzīves iespēja

Šādos gadījumos vairāk jāstrādā ar citām metodēm, lai novērstu jauna noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Aproce gan var būt palīgs šajā darbā tieši disciplinēšanas ziņā, bet brīnumlīdzeklis tas katrā ziņā nav. Šobrīd ir atlasīti koordinatori no mūsu darbinieku vidus, kuri tālāk piedalīsies brīvprātīgo atlasē.

iespēju uzraudzība

Mūsu mērķis ir gana ambiciozs - vēlamies visā valstī iegūt 60 šādus brīvprātīgos palīgus," par sabiedrības iesaisti probācijas darbā cerīgs ir M. Izlasi par iespējām to izmantot! Labs saturs.

Saskaņā ar Valsts probācijas dienesta VPD