Reklāma portālā varianti.lv

Nedēļas variants

Saturs

  nedēļas variants

  Agrākās kalendārās sistēmas[ labot šo sadaļu labot pirmkodu ] Saules akmens, kurā redzams acteku kalendārs. Tajā ir redzams, ka nedēļas garums bija pat divdesmit dienas Antropologi ir izpētījuši, ka nedēļas garums vienmēr nav bijis septiņas dienas. Dažādos laikos dažādās pasaules malās tās garums ir svārstījies no trim līdz pat desmit un vairāk dienām.

  Pat Nedēļas variants sasniedza un pārsniedza Eiropas Savienības vidējo rādītāju," sacīja Perevoščikovs, piebilstot, ka Latvija joprojām atrodas zem šī rādītāja. Vienlaikus saglabājas pietiekami stabila, bet lēna pieauguma tendence attiecībā uz pozitīvo Covid testu īpatsvaru. Tāpat epidemiologs uzsvēra, ka nebūtu pareizi vērtēt situāciju katru dienu pēc attiecīgās dienas datiem, bet gan būtu jāraugās nedēļas vai divu nedēļu periodā, lai varētu noteikt izplatības tendences. Jau ziņots, ka otrdien Latvijā atklāts līdz šim vienā diennaktī lielākais jauno Covid gadījumu skaits - sasirgušie, liecina SPKC apkopotie dati.

  Tiek uzskatīts, ka tas bija periods starp tirgus dienām. Pastāv vairākas versijas, kas to mēģina izskaidrot.

  nedēļas variants

  Viena no versijām par to, kāpēc nedēļas variants ir septiņas dienas un kuru atbalsta kristiešiir tāda, ka Bībelē ir aprakstīts, ka Dievs izveidoja pasauli sešās dienās, bet septītā bija atpūtas diena. Savukārt cita versija apgalvo, ka nedēļā ir septiņas dienas, jo senatnē pie debesīm varēja redzēt septiņus kustīgus objektus SauliMēnesi un tolaik piecas zināmās planētas.

  nedēļas variants

  Daudzās valodās, kur tiek izmantots latīņu alfabētsnedēļas nosaukumi ir saistīti ar septiņiem debess objektiem. Septiņi relatīvi veiksmīgi sadala arī Mēness apriņķošanas periodu ap Zemi, kā arī gada garumu.

  Respektīvi, Mēness apriņķo ap Zemi 29,53 dienās jeb mazliet vairāk par četrām nedēļām. Savukārt gada garumu ,24 dienas sadalot nedēļas variants septiņi iegūst 52 nedēļas paliek pāri mazliet vairāk par vienu dienu.

  Ar vārdu "nedēļa" sākotnēji varētu būt apzīmēta svētdiena jeb brīvdiena, kas vēlāk pārnests uz laika posmu nedēļas variants divām brīvdienām.

  nedēļas variants

  Agrāk vienīgā brīvā diena bija svētdiena. Savukārt ebrejiem svētā diena ir sestdiena sabatsbet musulmaņiem — piektdiena, kas Korānā ir nosaukta par "karaļa dienu".

  nedēļas variants

  Pēc šī standarta sanāk, ka pirmā gada nedēļa ir tā, kurā iekrīt 4. Parasti gadā ir 52 nedēļas. Izņēmumi ir gadi, kas sākas otrdienā, vai garie gadikas sākas trešdienā. Šajos gados pēc numerācijas ir 53 nedēļas.

  nedēļas variants