🥇 Kā atspējot tastatūras taustiņu Caps Lock Windows 10

Opcijas taustiņu, Vai šī informācija bija noderīga?

opcijas taustiņu

Pārvietot kursoru vai lapu par vienu ekrānu uz augšu Page Down Pārvietot kursoru vai lapu par vienu ekrānu uz opcijas taustiņu Delete Dzēst pēc kursora esošo rakstzīmi vai atlasīto tekstu; operētājsistēmā Windows dzēst atlasīto vienumu un pārvietot to uz atkritni Opcijas taustiņu Ieslēgt vai izslēgt ievietošanas režīmu.

Kad ievietošanas režīms ir ieslēgts, rakstītais teksts tiek ievietots pie kursora. Kad ievietošanas režīms ir izslēgts, rakstītais teksts aizstāj esošās rakstzīmes.

Varat izmantot tastatūru, lai kontrolētu peli un atvieglotu noteiktu taustiņu kombināciju nospiešanu. Šos iestatījumus var pielāgot vieglpiekļuves centra lapā Tastatūras lietošanas atvieglošana. Noklikšķiniet uz pogas SākumsVadības panelis, Vieglpiekļuve, Vieglpiekļuves centrs un pēc tam noklikšķiniet uz Tastatūras lietošanas atvieglošana. Atlasiet opcijas, kuras vēlaties lietot.

Šīs rakstzīmes, protams, tastatūrā ir dublētas citur, taču cipartastatūras izkārtojums ļauj ātri ar vienu roku ievadīt skaitliskos datus vai matemātiskās darbības. Cipartastatūra Lai izmantotu cipartastatūru skaitļu opcijas taustiņu, nospiediet taustiņu Num Lock.

Atvērtajā lapā izmantojiet šādas saīsnes: Meklējiet failu nesen lietotajos failos. R, E un ierakstiet meklējamos vārdus Rādītu nesen lietoto failu sarakstu. R, Y, 2 Rādīt sarakstu ar nesen lietotajām mapēm.

Lielākajā daļā tastatūru indikators norāda, vai taustiņš Num Lock ir ieslēgts. Kad taustiņš Num Lock ir izslēgts, cipartastatūra darbojas kā otrs navigācijas taustiņu komplekts šīs funkcijas ir norādītas uz taustiņiem blakus cipariem vai simboliem.

Atvērt izvēlni Fails

Opcijas taustiņu var lietot, lai veiktu vienkāršus aprēķinus ar kalkulatoru. Darbs ar kalkulatoru, izmantojot cipartastatūru Atveriet programmu Kalkulators, noklikšķinot uz pogas Sākums.

Pamatinformācija par videoklipu skatīšanos

Meklēšanas lodziņā ierakstiet Kalkulators un pēc tam rezultātu sarakstā noklikšķiniet uz Kalkulators. Pārbaudiet tastatūras indikatoru, lai pārliecinātos, vai taustiņš Num Lock ir ieslēgts. Ja tas nav ieslēgts, nospiediet Num Lock.

Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls

Izmantojot cipartastatūru, ievadiet pirmo aprēķina skaitli. Ierakstiet nākamo aprēķina skaitli.

opcijas taustiņu

Nospiediet Enterlai pabeigtu aprēķinu. Trīs īpašie taustiņi Iepriekš tika aplūkoti gandrīz visi taustiņi, kurus jums, iespējams, būs jālieto.

opcijas taustiņu

PrtScn jeb Print Screen Agrāk šis taustiņš veica savā nosaukumā ietverto funkciju — tas nosūtīja pašreizējo teksta ekrānu uz printeri. Mūsdienās, nospiežot taustiņu PrtScn, tiek uzņemts visa ekrāna attēls ekrānuzņēmumsun tas tiek kopēts datora atmiņas starpliktuvē.

Tastatūras lietošana

Dažās programmas, nospiežot Scroll Lock, tiek mainīta bulttaustiņu un taustiņu Page Up un Page Down darbība; nospiežot šo taustiņus, dokuments tiek ritināts, nemainot kursora vai atlases pozīciju. Iespējams, jūsu tastatūrā ir indikators, kas norāda, vai ir ieslēgts taustiņš Scroll Lock. Dažās vecākās programmās, nospiežot šo taustiņu, programma tiek pauzēta, vai, nospiežot to kopā Ctrl, apturēta tās darbība.

opcijas taustiņu

Citos modeļos ir pieejamas skaļuma vadīklas, ritināšanas ritenīši, tālummaiņas ritenīši un citi sīkrīki. Lai iegūtu papildinformāciju par šiem līdzekļiem, skatiet kopā ar tastatūru vai datoru nodrošināto informāciju vai apmeklējiet ražotāja tīmekļa vietni. Padomi drošai tastatūras lietošanai Pareiza tastatūras lietošana var palīdzēt izvairīties no sāpēm, plaukstu locītavu, plaukstu un roku savainošanas, īpaši, ja dators jālieto bieži.

Paldies par jūsu atsauksmēm!

Tālāk ir sniegti daži ieteikumi, kas palīdzēs izvairīties no problēmām. Novietojiet tastatūru vienā līmenī ar elkoņiem.

opcijas taustiņu

Roku augšējām daļām ir jābūt atslābinātām. Novietojiet tastatūru pa vidu sev priekšā.

Veidosim 21. gadsimta latviešu valodu visi kopā.

Ja tastatūrai ir cipartastatūra, atstarpes taustiņu var izmantot kā centrējuma punktu. Rakstiet, mainot plaukstu un plaukstu locītavu atrašanās vietu virs tastatūras, lai attālo taustiņu sasniegšanai nebūtu jāizstiepj pirksti, bet varētu izmantot visu roku.

Rakstīšanas laikā neatbalstiet delnas vai plaukstu locītavas uz kādas virsmas. Ja tastatūrai ir plaukstu balsts, lietojiet to vienīgi rakstīšanas pārtraukumos. Rakstīšanas laikā viegli pieskarieties taustiņiem un plaukstu locītavas turiet taisni izstieptas.

Windows pieejamības līdzekļi atbilstoši laidienam, taustiņa opcija binārā

Kad nerakstāt, atpūtiniet opcijas taustiņu un plaukstas. Ik pēc 15—20 minūtēm īsu brīdi opcijas taustiņu no datora. Vai nepieciešama papildu palīdzība?

opcijas taustiņu