Latvijas Atvērto datu portāls saņem IKT gada balvas “Platīna pele” atzinību

Pele tirdzniecībai, Peles - Biroja Preču Tirdzniecība Ūpis

pele tirdzniecībai

Pirmā uz Eiropu atceļoja melnā žurka, bet vēlāk pie apvāršņa parādījās arī pelēkā žurka, kuras dzimtene ir Austrumķīnas teritorija. Baltiju pelēkā grauzēja sasniedza ap Abas šīs populārākās žurku sugas mūsdienās uzskatāmas par sinantropām sugām, proti, tādām, kas pielāgojušās dzīvei ciešā cilvēku tuvumā.

Datoru aksesuāru, operatīvo atmiņu un SSD ražotājs Patriot tehnoloģiju izstādes CES laikā saviem klientiem atrādīja savas jaunās virstaktēšanas atmiņas, SSD diskus, kā arī spēlēm paredzēto perifēriju. Savukārt, izstrādājot jauno produktu, acīmredzot, tikuši ņemti vērā klientu pieprasījumi pēc virstaktējamām atmiņām ar vienkāršāku dizainu, bet lielāku fokusu uz veiktspēju. Tā rezultātā izlaistais produkts ticis pie līdz pat MHz liela ātruma un pele tirdzniecībai pat 32GB liela atmiņas apjoma.

Starp melno un pelēko žurku jau gēnos iekodēta milzu konkurence. Pelēkā grauzēja, salīdzinot ar melno, ir aktīva, agresīva, kaujinieciski noskaņota, tāpēc ātri vien kļuva par galveno. Tieši šā iemesla dēļ melno žurku mēs pārsvarā varam redzēt vairs tikai ostās, uz kuģiem, rūpnīcu noliktavās un pagrabos… Savukārt pelēkā paplašinājusi savus areālus un nu sastopama it visur: brīvā dabā, ēkās, pagrabos, vasarās labības laukos, pļavās, dārzos… Starp citu, pelēce iecienījusi arī pilsētu parkus.

pele tirdzniecībai

Agrāk Rīgā, Arkādijas parkā, bija vērojams īsts pelēko žurku populācijas sprādziens. Par žurkām mazākās grauzējas peles pie mums arī ieradušās no dienvidiem.

pele tirdzniecībai

Izdzīvošanas principi šīm sīkaļiņām ir līdzīgi kā miesās brangākajām radiniecēm — vasarā labprāt atpūšas atklātās vietās un bauda visu, ko daba sniedz, bet ziemā alkst iekārtoties kādā siltākā vietā. Lai iekļūtu pele tirdzniecībai, mājās, saimniecības ēkās, grauzējām lieti noder pat visniecīgākais caurumiņš, durvju sprauga, kāda neaizvērta šahta, kanalizācijas atvere… Kārtības rādītājs «Labā pagrabā peļu un žurku kaku nav!

CES Patriot demonstrē Viper SSD, peles un operatīvās atmiņas - blackmagpietheory.com

Vērts ielāgot, ka tīrā un sakārtotā mājā, pagrabā, šķūnī un klētī peles un žurkas kāju nespers. Pirmām kārtām tas attiecas uz ceļu nobloķēšanu kaitniecēm — nepieciešams aiztaisīt visas pele tirdzniecībai, vismazākos caurumiņus sienās, grīdās… Tāpat remonta laikā nevajadzētu atstāt atvērtas elektrības, apkures un kanalizācijas sistēmu šahtas, ventilācijas atveres, pagraba logus, jo visas šīs vietas pelēm un žurkām ir iekārojams gaitenis jaunu teritoriju apgūšanai.

Un vēl žurkas nespēj izturēt bez ūdens. Patiesībā visu šo priekšnoteikumu ievērošana dos lielāku efektu nekā karošana ar grauzējiem tad, kad ar tiem jau pilna māja. Raksturīga piesardzība Galvenais migrācijas iemesls žurkām un pelēm ir ēdiens. Tās netērēs laiku vietā, kur nav nekā, ko notiesāt. Pelēkā žurka ir visēdāja, kas vairāk iecienījusi pele tirdzniecībai valsts pārtiku — sēklas, graudus, arī zāli —, taču labprāt mielojas arī ar gaļu, medī vardes, gliemežus, ēd putnu olas… Ja nu ar iztikšanu pavisam čābīgi, var izlīdzēties ar atrastiem auduma, ādas, papīra gabaliņiem.

Spelling error report

Bada apstākļos peles un žurkas labprāt pele tirdzniecībai pa miskastēm, tāpēc tīrība un kārtība ap atkritumu tvertnēm var atturēt tās no nākšanas uz mājām pie cilvēka. Kā jau visiem dzīvniekiem, arī pelēm un žurkām ir bail no nezināmā, tāpēc grauzējas bēg no cilvēka.

Kvalitatīvi, precīzi, vienmēr laikā un par lielisku cenu.

Atliek tikai noskatīties, kā pelēks samta kažociņš žigli nozib gar acīm un — žvīks! Tāpēc arī grauzējus ir diezgan grūti iznīdēt, jo tie ļoti piesardzīgi izturas pret atrasto barību un jaunu veidu uzkodām, proti, ēsmām… Piemēram, žurkas nekad neapēd visu ēsmu uzreiz, sākumā tās cienastam tuvojas lēnām, pasmaržo un tikai mazliet pagaršo.

 - Я вас ни в чем не виню.

Ja jūt, ka viss nav gluži tā, kā vajag, žurka neparko neatgriezīsies pie mielasta. Pele tirdzniecībai pētnieki pat secinājuši, ka žurku mātītes apmāca savus mazuļus izvērtēt pārtiku pēc daudziem kritērijiem, lai nesaindētos un neuzķertos uz veikli izliktas ēsmas.

Starp citu, tas pele tirdzniecībai žurku fantastisko spēju apgūt ko jaunu un atklāj to intelektu.

Izskatās, ka Tu izmanto reklāmu bloķēšanas rīku (ad-blocker)?

Pelēm gan šīs īpašības ir mazāk izteiktas, tāpēc tās ir nedaudz vieglāk apmānīt. Vai zināji? Žurkas apveltītas ar ļoti augstu intelektu, tāpēc bez grūtībām spēj iziet labirintus un atrast barību vai dzeramo ūdeni, izmantojot dažādas stratēģijas.

Pierādīts, ka žurka spēj izmantot aptuveni septiņas hipotēzes, lai atrastu veidu, kā pārvietoties labirintā.

Atpakaļceļš

Un tas vēl vairāk apgrūtina cīņu ar tām! Savās mājās visbiežāk vari sastapt šīs apakšīrnieces Pelēkā žurka Rattus norvegicus. Ķermeņa masa var sasniegt pat  līdz  gramu, dažos gadījumos pat puskilogramu. Garumā bez astes — no 10 līdz 30 centimetriem.

Dirty and long nail cutting

Aste parasti ir vēl garāka par ķermeni. Nav tik bailīgas kā peles, tāpēc viegli iedzīvojas cilvēkam kaimiņos.

Logo izstrāde | Vizītkartes | Brand Book - Digitālā Pele

Mājas pele Mus musculus. Parasti 9 līdz 10 centimetrus garas, neskaitot pele tirdzniecībai. Izcila kāpelētāja, peldētāja un grauzēja.

pele tirdzniecībai