Ostapenko: gribētu, lai šī sezona paiet pēc iespējas ātrāk - DELFI

Si iespējas, PATNIS - IZGLĪTĪBA, IDEJAS, IESPĒJAS

Saturs

  si iespējas

  Putnu un zemūdens dzīvnieku si iespējas iespējas tiešsaistē. Ja līdz šim pat miljoniem skatījumu bija putnu tiešsaistes kamerām, tad šogad varējām sākt vērot arī zem ūdens notiekošo.

  si iespējas

  Kā šīs kameras darbojas un ko tajās esam ieraudzījuši, raidījumā Zināmais nezināmajā plašāk stāsta ornitologs Latvijas Dabas fonda projektu vadītājs Jānis Ķuze. Viņš arī pats piedalījies vairāku novērošanas kameru uzstādīšanā. Šogad pirmo gadu bija uzstādīta kamera zem ūdens, izvēle si iespējas par labu Raķupei, nēģu nārsta vietai.

  Tur kameras skatu laukumā paviesojās arī zivis, ūdris un pat melnais stārķis.

  si iespējas

  Šobrīd šī kamera nav pieejama tehnisku problēmu dēļ, bet rudenī to ir domāts nedaudz pārvietot tajā pašā straujtecē ar cerību ieraudzīt lašveidīgās zivis.

  Putnu ligzdošanas vietās parasti ziemā kameras atslēdz.

  si iespējas

  Izņēmums ir jūras ērgļa ligzdas kamera, kas nepārtraukti darbojas kopš Ziemā ligzdas, kur nav putnu, ir kā nozīmīga apstāšanas vieta daudzām sugām. Dienas laikā tur paviesojas kādi sveši putni - vistuvanags, zvirbuļvanags, tur var atnākt meža caune izdzīvoties. Pat tad, ja ligzda ir neapdzīvota, tur nemitīgi kaut kas notiek," stāsta Jānis Ķuze.

  si iespējas

  People also listened to.