Similar articles

Stabila tirdzniecība, E-tirdzniecībā vērojama stabila izaugsme; aug mājsaimniecības preču pārdošana

Saturs

  Agnese Rutkovska Economist, Latvijas Banka Jau kopš gada sākuma mazumtirdzniecība demonstrē stabilu pārmaiņu ritmu gluži kā kardiogramma — kāpums janvārī, kritums februārī, kāpums martā, kritums aprīlī.

  stabila tirdzniecība

  Šodien tika publicēti maija dati un tie atkal uzrāda kāpumu - mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājies par 2. Salīdzinājumā ar pērnā gada maiju tirdzniecība augusi par 8.

  Šāds svārstīgums mēneša griezumā ir Latvijai ar tās salīdzinoši nelielo patēriņa apjomu raksturīgs, un mazumtirdzniecības apgrozījums nedaudz pārsniedz līmeni pērnā gada nogalē, tātad varam runāt par stabilu tirdzniecības asinsrites pulsāciju normas robežās.

  Vāja ārējā pieprasījuma apstākļos imunitāti Latvijas tautsaimniecībai palīdz nodrošināt iekšējais patēriņš, ko arī labi atspoguļo mazumtirdzniecība un privātā patēriņa dinamika.

  stabila tirdzniecība

  Stabila iekšējā patēriņa loma saglabāsies arī turpmākajos mēnešos, vismaz jūnija datos nevajadzētu parādīties pārsteigumiem — nodokļu video iespēju kursi pildās nedaudz virs plānotā, arī patērētāju un uzņēmēju stabila tirdzniecība saglabā stabilitāti.

  Vakar Eiropas Komisijas publiskotie jūnija aptauju dati rāda, ka Latvijas patērētāju noskaņojums jūnijā ir palielinājies par 1.

  stabila tirdzniecība

  Savukārt tirgotāju noskaņojums ir pasliktinājies par 1. Tātad - stabila viļņošanās. Iekšējais patēriņš nevar uzturēt stipru imunitāti ilgstoši, tāpēc laba ziņa ir situācijas uzlabošanās signāli Eiropas valstīs.

  stabila tirdzniecība

  Eiropas valstu kopējais ekonomikas sentimenta indekss uzlabojas divus mēnešus pēc kārtas un sliktas ziņas izskan arvien mazāk. Un, lai gan nevar izslēgt, ka tuvākajos mēnešos Latviju var negatīvi ietekmēt negatīvu scenāriju attīstība ārpus Eiropas, tomēr krīzes stabila tirdzniecība pārvarēšana padarījusi mūsu ekonomikas un finanšu struktūru stiprāku.

  stabila tirdzniecība

  Līdz ar to var prognozēt, ka arī turpmākajos gada mēnešos tirdzniecības un patēriņa labā izaugsme ļaus kompensēt bremzēšanos rūpniecības sektorā.