SLUDINĀJUMI

Vāveru tirdzniecība

Saturs

  vāveru tirdzniecība

  Gada dzīvnieks — parastā vāvere Sīvā konkurencē uzvarēja parastā vāvere  Sciurus vulgariskas ir vienīgā Latvijas savvaļā sastopamā vāveru suga. Dabas muzejā atklāts gada dzīvnieka informācijas stends un pirmais parastajai vāverei veltītais pasākums — ģimenes diena — notiks jau Gada dzīvnieks ir viena no iemīļotākajām Dabas muzeja aktivitātēm, un kopš akcijas pirmsākumiem Aptaujā internetā un muzejā tika saņemti vairāk nekā balsojumi, un īpaši sīva konkurence izvērtās starp brūnkrūtaino ezi un parasto vāveri, attiecīgi vāveru tirdzniecība balsis.

  vāveru tirdzniecība

  Tam sekoja rudā lapsa balsisLatvijas lielākais dzīvnieks alnis balsis un sermulis balsis. Bet stabilā pēdējā vietā ar balsīm palika pelēkais zaķis.

  vāveru tirdzniecība

  Vāvere ir neliels grauzējs, un raksturīga tās pazīme ir garā, kuplā aste un ausis ar matu pušķiem galos. Latvijā mītošo vāveru apmatojuma krāsa vasarā parasti ir sarkanbrūna, bet ziemā — pelēcīga.

  Vāveres sastopamas vāveru tirdzniecība un jauktajos mežos, kā arī dārzos, parkos vāveru tirdzniecība kapsētās. Dzīvošanai ierīko midzeņus, kas var atrasties koku dobumos vai putnu būros.

  vāveru tirdzniecība

  Ja dobumi nav pieejami, vāveres veido bumbveida midzeņus no koku zariņiem, ķērpjiem un sausām lapām. Tās pārtiek galvenokārt no egļu un priežu sēklām, ziemā — arī no koku pumpuriem. Par vāveres klātbūtni teritorijā liecina raksturīgie pēdu nospiedumi, kā arī barošanās pazīmes — čiekuru zvīņu un seržu kaudzītes, kā arī sašķelti lazdu rieksti.

  Šogad arī īpaši aicinām reģistrēt novērotās vāveres un to darbības pēdas vietnē  www.

  Runa ir par šā gada dzīvnieku Latvijā — Rudo jeb Eirāzijas vāveri. Līgatnes dabas taku zvērkope Linda Ipatjeva atnesusi vāverītēm, trim meitenēm un vienam puisim, kārumus: riekstus un zīles. Visdrošākā un ziņkārīgākā ir gadu vecā Tomiņa.

  Novērojumiem ar īpašu uzmanību un interesi visa gada garumā līdzi sekosim arī mēs, un katru mēnesi kāds no novērojumiem tiks īpaši izcelts muzeja sociālo vāveru tirdzniecība kontos.

  Vairāk informācijas par gada viedo klubu tirdzniecība un pasākumiem mājas lapā  www.

  vāveru tirdzniecība

  Patīk šis raksts?