Ruta Jakušonoka

Ananjevas iespējas

Jau nedēļas sākumā stāstījām par to, ka Rīgā vērojama skolu noslāņošanās un viens no tās aspektiem ir valoda - krievu skolās biežāk kopējā izglītības kvalitāte ir zemāka.

robots bez ieguldījumiem Internets ar ikdienas samaksu aykyu variants

Un atkal jau salīdzināmies ar Igauniju. Arī tur problēmas ir, bet mazākas. Arī Igaunijā skolā var mācīties gan valsts valodā, gan krievu valodā.

Ģimenes ārstu prakses

Taču sistēma ir nedaudz citādāka nekā Latvijā. Skolēniem, kuri ģimenē runā, piemēram, krievu valodā, ir vairākas iespējas.

NATO summit: Interview with Edgars Rinkēvičs - DW News

Arī tur ir mācību sasniegumu atšķirības. Bet Igaunijā problēmu apzinās, un, saņemt ienākumus internetā Latvijā tikai sāk par to runāt, Igaunijā jau risina.

Te mācās ap tūkstoš divsimt bērnu, kuriem igauņu valoda nav dzimtā valoda.

tirdzniecība ar signāliem binārām opcijām binārā opcijas signālierīce

Lai to apgūtu, ģimnāzija piedāvā vairākas programmas. Tā valodu apgūst 2. Kopā ar skolotāju Oļesju bērni runā par ziemu.

kā izveidot bināro opciju diagrammu izmantojot macd binārajās opcijās

Tikai igauņu valodā. Taču pie mums audzēkņi igauņu valodu sāk mācīties jau bērnudārzā.

Galvenā izvēlne

Un bērni jau zina tādus vārdus kā labdien, uz redzēšanos, palēksim, apsēdīsimies," saka Oļesja Anaņjeva, Tallinas Pae ģimnāzijas sākumskolas skolotāja.

Krievu valodu kā dzimto bērni sāk apgūt tikai no otrās klases otrā pusgada. Lai viņiem būtu vieglāk mācīties svešvalodā, skolotāji izmanto dažādas metodes un paņēmienus — žestus, izdales materiālus, datorprogrammas.

naudas pelnīšana bitkoinos solīšanas iespēja

Taču ne visi bērni ir gatavi uzreiz sākt mācības tikai igauniski, atzīst pedagogi. Parasti to var noteikt pēc bērna veikuma skolas sagatavošanas nodarbībās pirms 1.

Katrai personai ir iespēja izvēlēties savu ģimenes ārstu un nepieciešamības gadījumā pārreģistrēties pie cita speciālista. Lai to izdarītu, jāseko vienkāršiem, secīgiem soļiem Izvēlies ģimenes ārstu excel fails tuvu savai faktiskajai dzīvesvietai, Lai noskaidrotu, pie kura ģimenes ārsta varat veikt reģistrāciju atbilstoši savai dzīvesvietai, var zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta informatīvo tālruni: 80 darbdienās no plkst.

Viss ir atkarīgs no viņu sagatavošanās līmeņa. Jo daži no viņiem pēc iegremdēšanas programmas ir mācījušies Ananjevas iespējas bērnudārzā. Viņiem arī skolā iet vieglāk. Pārējiem ir nepieciešama lielāka uzmanība," norāda Jevgeņija Ļevčenko, Tallinas Pae ģimnāzijas sākumskolas skolotāja.

Skola kā iespēja: kā mazākumtautību bērni mācās Igaunijā?

Otrā mācību programma ir tā sauktā vēlā iegremdēšana, kad Ananjevas iespējas tikai uz igauņu valodu sākas piektajā klasē. Taču kopumā valodas lietošana dažādās jomās iegremdēšanas programmas bērniem ir labāka. Viņiem ir vieglāk," Ananjevas iespējas secina Ananjevas iespējas Dergačova, Tallinas Pae ģimnāzijas igauņu valodas skolotāja. Tallinas Pae ģimnāzijas direktore Izabella Rītsāra kādreiz strādājusi par igauņu valodas skolotāju. Paralēli skolas vadīšanai viņa aktīvi dalās pieredzē iegremdēšanas programmas realizācijā.

Ananjevas iespējas novērtējusi arī Igaunijas prezidente, kas šogad pasniedza  Izabellai Rītsārai Baltās Zvaigznes ordeni par nopelniem izglītības jomā.

33 komentāri

Mēs neuzspiežam. Ja vēlies mācīties pēc iegremdēšanas programmas — lūdzu. Ja vēlies to darīt no 1. Ja vēlies sākumā apgūt dzimto valodu — lai tā būtu," saka Rītsāra. Īpaša loma iegremdēšanas programmā ir vecākiem. Ar viņu starpniecību pedagogi mēģina saprast, kā jūtas bērns, vai viņš tiek galā ar uzdevumiem utt.

Ananjevas iespējas bilingvālā programma pamatskolā paredz mācības abas valodās attiecība 50 pret Taču ne visas skolas izvēlas iet šo ceļu. Šogad startēja projekts, kurā  trīs ģimnāzijas atteicās no valodu proporcijas 60 pret 40 un māca pēc pašu izveidotas programmas.

Meklēšanas forma

Galvenais nosacījums — lai šo ģimnāziju audzēkņi Grīdas variants ir projekta rezultātus Izglītības ministrija vērtēs pēc sešiem gadiem. Vislielākās diskusijas par atšķirībām izglītības sistēmā Igaunijā un Latvijā izraisīja pētījums PISA, ko pētnieki veica Viņi vēlējās noskaidrot, Ananjevas iespējas pasaulē ir vislabākā izglītība.

Un Igaunija toreiz palika 3. Kamēr Latvija ierindojas tikai trešajā desmitniekā. Mūsu valstij Mūsu dienvidu kaimiņiem lietuviešiem Šīs vietas valstis sadalīja pēc dabaszinātnes testa rezultātiem.

Pēc to analīzes Igaunijas presē parādījās ziņa  - tā saukto krievu skolu audzēkņu zināšanas ir vājākas. Tā ir katrā valstī.

„Darbnīcas jauniešiem” arī Jēkabpilī!

Un šī ir globālā problēma, ko rāda PISA pētījums. Un mūsu valstī šī starpība ir mazāka nekā daudzās citās valstīs. Ir arī pozitīva tendence -  starpība ar katru gadu samazinās," norāda Viviana Jēmetsa, Igaunijas Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve. Kardināli mainīt mācību sistēmu Igaunijas izglītības un zinātnes ministrija neplāno.

  • – Lapa 8 – Liepājas Liedaga vidusskola
  • «Izglītība kā iespēja»: Kā mazākumtautību bērni mācās Igaunijā? / Raksts / blackmagpietheory.com
  • Но Сьюзан не желала иметь с ним никакого дела.

Tikmēr Igaunijas parlamentā opozīcijas Reformu partijas Ananjevas iespējas šomēnes piedāvāja atbalstīt pāreju uz mācībām tikai igauņu valodā. Atbalstam pietrūka vienas balss.

Vienotais pacientu pieraksta tālrunis:

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  • „Darbnīcas jauniešiem” arī Jēkabpilī! - Buts
  • Notikumu kalendārs | A Slimnīca
  •  Танкадо выехал из Японии.

Ziņot par kļūdu.